trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Ankara Mavi Göl’de İftar Vakti

Ankara Mavi Göl’de İftar Vakti

Mavi Göl namı diğer Bayındır Barajı eskiler burayı Bayındır barajı diye bilir. Ankara’nın en eski mesire yerlerindendir ancak bakımsızlık ve kullanıcıların çevre bilincinden yoksun olmasından dolayı atıl durumda olan hava karardıktan sonra insanın uğramak istemeyeceği bir yer olan Bayındır barajı Büyükşehir Belediyesine devredilmesiyle Ankara’nın gözde mesire yerlerinden olmuştur.

Hafta sonları iğne atsanız yere düşmeyecek kadar kalabalık diyebileceğiniz şekilde yoğundur. Ramazan ayının başlamasıyla hareketliliği hafta içi hafta sonu fark etmez iftar saatlerine kaymıştır. Bizde bu sıcak ramazan günlerinde bir deneyelim demiş tadı damağımızda kalarak bir kez daha gittik.

Mavi Göl’de iftar yapmak istiyorsanız ve özellikle göl manzaralı bir yerim olsun istiyorsanız 5-6 civarlarında gidip konuşlanabilirsiniz. İlerleyen saatlerde hem park sorunu hem de yer bulmak zor oluyor. Bi iki seferde 6 gibi gittik ve gölün hemen kenarında yer bulduk. İftar saatini beklerken hazırlıklarınızı yapabilir mangalınızı ve çayınızı hazır edebilirsiniz.

En güzel yanı sizinle birlikte bir çok insanın oraya iftar yapmak için geldiğini bilmek o güzel esinti ile birlikte o bütünleşmeyi yaşamak çok güzel bir duygu oluyor.

İftar sonrası insanların pek kalkmaya niyeti yok gibi görünüyor genelde biz en geç 10 gibi çıktığımızda insanlar hala oralardaydı sanırım sahuruda orada yapmayı düşünüyorlardı. İftar sonrası göl içindeki tekne turuna katılabilir, sandal kiralayabilirsiniz.

İşin özü Ankara’nın Ramazan sıcağında doğa ile baş başa serin bi iftar yapmak isterseniz Mavi göl tam size göre. Unutmadan giriş ücreti otomobiller için 4 TL.

Bir önceki yazımız olan Aydın Didim'de Tatil başlıklı makalemizde didim, didim-mavişehir ve didim-mersindere hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Gezenti
Aydın Didim’de Tatil

Son yılarda her sene taile giderken geçen sene bebek beklememizden dolayı gidememiş bu yazı iple çekmiştik. Bu sene nereye gitsek...

Kapat