trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Ankara Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne Teşekkür Ederim

Ankara Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne Teşekkür Ederim

6 Eylül 2000 tarihinde ehliyetimi almış ve o günden beri de trafiğin içinde olan biriyim. Ehliyetimi aldığımın ikinci ayında %50 hatalı olduğum ufak bir maddi hasarlı trafik kazası ve trafikte dururken arkadan gelen uyuyan bir sürücünün aracıma çarpmasının dışının dışında şeytan kulağına karıştığım bir kazam olmamıştır.

Trafik cezası olarak da 13 yıllık sürücülük geçmişimde düne kadar  iki defa arkamdan yazılmış cezalar biri park cezası, biri kesinlikle ihlal etmediğime emin olduğum (tutanakta yazan saatte orada olmadığım) kırmızı ışık ihlali. Dün ise eve geldiğimde kapıma yapıştırılmış PTT’nin trafik cezası tebligatı muhtarlıktan alınız diye.

Prensip olarak trafik kurallarına azami özeni gösteren ben şeş kaza radara falan girmiş olabilirim diye aklımdan geçirdim çünkü Ankara içinde 3-4 şeritli yollarda çok farklı hız sınırlamaları var örnek: Doğukent caddesi 50 km/h, Samsun Yolu 70 km/h Eskişehir Yolu 70 km/h bu yollarda iki nokta aralarında hava koridoru uygulamalarının yanı sıra aralarda gezici radar uygulamaları da yapılabiliyor. Bunlardan birine girmiş olabileceğimi düşünerek muhtarlığın yolunu tuttum. Tebligatı elime aldığımda kırmızı ışık ihlali yaptığımı gördüm. 2014 Trafik İdari Para Cezası Rehberinde yazdığım gibi 172 TL ceza karşımda duruyordu ama o ana kadar aklımdan bile geçmiyordu o kadar dikkatli olan ben nasıl olur da kırmızı ışık ihlali yapmıştım.

28 Ocak 2014 yani bir hafta önce yaptığım ihlal ışık hızıyla elime ulaşmıştı bugün yerinde gördüm gerçekten çok güzel ve hızlı bir çalışma içindeydiler. Konu başlığına gelecek olursak; benim gözümde kural ihlali yapmamıştım ve kural ihlali yapmadığımı kanıtlamak için yasal prosedürü uygulama kararı alarak Ankara Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne çekinerek de olsa gittim.

İlk girişte sanırım kendimi tam olarak ifade edememekten kaynaklı olarak beni Radar Cezaları İtiraz bölümüne yönlendirdiler. Görevli memurlar çok ilgiliydiler yanlış yere geldiğim ben dilekçe doldurup onlarda tutanaktaki saate göre sistemden görüntü ararlarken ortaya çıktı. Sağolsunlar beni başka bir bölüme yönlendirdiler orda görevli bir memur bana yardımcı oldu ve bir dilekçe doldurmamı ve bir iki gün içinde dilekçeme geri dönüleceğini söylediler. Dilekçeme verilecek cevaba göre Trafik Mahkemesine başvurmayı düşünüyorum.

Burdan bu vesile ile Ankara Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü çalışanlarının sıcak karşılamalarına çay ocaklarında sıcak çay ikramlarına teşekkür ederim. Sonuç olumsuz bile olsa o sıcaklık için bile olsa hiç gocunmadan gider o cezayı öderim…

İhtiyacı olan olursa İletişim bilgileri:

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü
Telefon : +90 (312) 397 59 00-01-02
Faks : +90 (312) 397 59 10
E-Posta : bolgetrafik@ankara.pol.tr
Adres : Çamlıca Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı NO:216 PK:06200 Yenimahalle/ANKARA

Gelişmeleri paylaşırım…

Bir önceki yazımız olan 2013 Model Ford Fiyatları başlıklı makalemizde 2013 c max fiyatları, 2013 fiesta fiyatları ve 2013 focus fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla Otomobil
2013 Model Ford Fiyatları

Geçtiğimiz yıllarda yapılan yasa değişikliği ile birlikte ülkemize 1 Ocak itibari ile birlikte üretilen araçlar o yıla model yılı ile...

Kapat