trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Android TV Box Nedir

Android TV Box Nedir

Android işletim sistemi ile çalışan cihazların çeşitliliğin artması ile birlikte akıllı televizyon teknolojisinin popüler olması Android TV Box veya Android TV Stick olarak isimlendirilen cihazlar meydana çıktı. Cihazların ülkemizde de kullanılmaya başlaması ile birlikte Android TV Box nedir sorusu sorulmaya başlandı bizde sorunun cevabını bu yazımızda cevaplamaya çalışacağız.

Android TV Box Nedir

%100 Android işletim sistemi ile çalışan HDMI girişine sahip televizyonlarımızı mini bilgisayara dönüştüren cihaz, başka bir tanımla cebimizde kullandığımız android akıllı telefonlarımızda yer tüm işlevleri televizyonumuza getirmeyi başarıyor cihaz. GSM özellikleri hariç.

Android TV Box Ne İşe Yarar

Android işletim sistemi kullanması nedeni ile Google Player’da bulunan tüm uygulamaları indirip kullanabiliriz. Film izleyebilir, oyun oynayabilir, sosyal medyayı takip edebilir, android uyumlu tarayıcılar ile internet sayfalarında dolaşabilir, müzik dinleyebiliriz, özetle bu işlemleri ve daha fazlasını yapabiliriz. Tabi kullanım alanlarımız bu kadar sınırlı değil örneğin Skype aracılığı ile TV görüntülü sohbetin keyfini çıkartabiliriz.

Android TV Box olarak isimlendirilen cihaz wifi anteni olan aşağıdaki fotoğrafta görebileceğimiz kutu şeklinde media player. Adsl modem büyüklüğünde de diyebiliriz.

Android Tv Stick ise flash bellek boyutlarında daha küçük çubuk şeklinde mini pc olarak isimlendirilmiş durumda.

Tabi bu cihazların ismi bu iki isimden ibaret değil Android Mini Pc, Android Media Player, Android IP TV gibi isimlerde kullanılmakta.

Ülkemizde henüz tam olarak teknoloji marketlerde satılmaya başlamadı, internet üzerinden bazı alışveriş sitelerinde garantili olarak satılmaya başlandı. Bunun dışında yurtdışından ebay, dx.com, geekbuying.com alibaba gibi sitelerden satın almanız mümkün.

Yurtiçinde ise gittigidiyor.com sanalpazar.com ile sahibinden.com gibi açık artırma sitelerinden bulmanız mümkün. Ankara’da bulunanlar için ise Maltepe pazarında bulmaları mümkün.

Android TV Box Fiyatları

40 USD – 135 USD arasında değişmektedir.

Android TV Box nedir yazımızla sizlere cihaz hakkında bilgi vermeye çalıştık, ilerleyen zamanlarda androidhocasi.net üzerinden daha detaylı tanıtımlarla karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Sizde hdmı girişine sahip TV nizi bir mini pc, akıllı TV veya medya oynatıcıya dönüştürmek istiyorsanız bu cihaz tam size göre. İlerleyen günlerde ülkemizde resmi yollardan garantili ve teknik destek verilerek satılmasını bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Yetenek Sizsiniz 2012 Büyük Sezon Finali başlıklı makalemizde yetenek sizsiniz 1. si kim, yetenek sizsiniz 12 mart sezon finali ve yetenek sizsiniz final hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Android
Samsung Galaxy J Çıktı

Samsung tarafından metal kasaya sahip akıllı telefon bekleniyordu. Sonunda metal kasaya sahip Samsung modeli satışları başladı. Samsung firmasının akıllı telefon...

Kapat