trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Android Telefondaki İnterneti Bilgisayar ile Paylaştırma

Android Telefondaki İnterneti Bilgisayar ile Paylaştırma

Son yıllarda artan akıllı telefon kullanımı beraberinde akıllı telefonlarda internet kullanımını da ciddi düzeyde artırdı. Benim gibi aktif şekilde internet kullanıcısı iseniz dağda bayırda her an internet ihtiyacınız olabiliyor. Bazen akıllı telefon tarayıcılarınız ile internet işlerinizi çözemeyebiliyor ve lap top bilgisayarınız gibi wi-fi cihazlarınızın internet tarayıcılarına ihtiyacınız oluyor.

İşte bu durumda akıllı telefonlarınızın tabi varsa internet paketi yardımınıza yetişiyor. Peki akıllı telefonumda ne gibi bi ayar yapmam gerekiyor.

Android cihazlarda Bağlanabilir ve taşınabilir Wi-Fi Alanı adı altında geçen ayar ile android cihazının internetini diğer wi-fi erişim noktası ile internete bağlanabilen her türlü cihazınızı bunlar smart tv, bilgisayar, tablet, başka bir akıllı telefon kısacası wi-fi bağlantısı olan her cihazı internete bağlayabilirsiniz.

Olayın çalışma mantığı evinizde ki kablosuz modem ile aynıdır. Kablosuz modeminizin şifresini bilen her cihaz nasıl bağlanıyorsa bu işlemde de aynıdır. Gelelim Android cihazınızda Bağlanabilir ve Taşınabilir Wi-fi Alanı ayarları nasıl yapılır? sorusunun cevabı:

Öncelikle cihazınızın Mobil Veri Bağlantısının AÇIK olması gerekir. Mobil Veriyi nasıl açarım diyenler için farklı yollar vardır bunlar için;

1. Yol:

Android cihazının en üstünden çektiğinizde çıkan menüden benim cihazım samsung Galaxy Note 2 olduğu için ona göre söylüyorum

android-mobil-veri-acma

Mobil Veri Seçeneğini aktif etmek.

2. Yol ise,

Ayarlar/Veri Kullanımı/Mobil Veri Seçeneğini menüsünü kullanarak Mobil Veriyi Aktif etmelisiniz.

android-mobil-veri-ayarlar

Bu aşamadan sonra gelelim Bağlanabilir ve taşınabilir Wi-Fi Alanı yani İnternetinizi diğer cihazlara paylaştırmaya;

Ayarlar/Diğer Ayarlar/Bağlanabilir ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı/ Taşınabilir Wi-Fi Alanı seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor.

android-tasinabilir-wi-fi

Yapılandırma ayarlarına girerek mobil ağınıza isim ve şifre verirsiniz yoksa sistem size otomatik bir ad ve şifre verir. burda belirtilen şifreyi bağlamak istediğiniz cihaza girdiğinizde cihazınız internete bağlanacaktır.

Bağlanan cihaz sayısını ilk resimdeki gibi görebilirsiniz. Şuan bu yazı Note 2 cihazımdan bu yolla yazılmıştır. Kafanıza takılan bir konu olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Zaman Tüneli Gizlilik Ayarları Güncellemesi başlıklı makalemizde facebook gizlilik ayarı güncellemesi, facebook zaman tüneli gizleme ve facebook zaman tüneli güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Android, Bilgisayar, İnternet
Facebook karikatür resim yapma uygulaması Momentcam

Son günlerde facebook arkadaşlarımın hoş karikatür resim paylaşımlarını görüyorum ve merak ettim bu uygulama nedir diye? İşte size Facebook'ta paylaşılan...

Kapat