trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Android Cihazlarda Mobil Veri Kullanımı Takip Etme

Android Cihazlarda Mobil Veri Kullanımı Takip Etme

Artık herkesin cebinde bir akıllı telefon ve internet paketi. TV reklamlarında nereye dönsek cep telefonu operatörlerinin internet paket kampanyalarının reklamlarını görmek mümkün. Bu paketleri kullanmayı bilmek çok önemli yoksa cüzdanımızda çok büyük bir delik olarak karşımıza çıkabilir.

Operatörlerimiz sağolsunlar bu konuda bizleri pek uyarmıyorlar. Adı üzerinde akıllı telefonlarımız çok akıllı oldukları için sim kartın takılmaları ile beraber internet ayarlarını otomatik olarak hafızalarına kaydetmekteler ve zaten ayarları ciddi anlamda karışık olan cihazlar en ufak karışıklıkta internet aktif olmakta ve internete girerek faturamıza güzel!!! bir karşılık olarak yansımaktadır. Eşimin kullandığı cihazdan dolayı tecrübe ile sabittir. O yüzden eşimin hattını tamamen veri kullanımına kapattırdık.

Gelelim internet hattı olan kişilerin ne yapması gerektiğine eğer cihazında ekstra bir özellik yok ise müşteri hizmetlerini arayarak internet paketlerindeki kotaları dolunca veri kullanımını durdurmalarını isteyebilirler veya cihazlarında özellik varsa ki benim cihazımda var ona göre anlatacağım ayarlama ile aylık veri kullanımlarını takip edebilirler.

AYARLAR/VERİ KULLANIMI/MOBİL VERİ SINIRINI BELİRLE seçeneğini aktif ederek internet paketinize göre sınırı belirleyebilirsiniz. bu özellikte bir de faturanızın devir döngüsüne göre tarih belirleyerek veri kullanımının sıfırladığı günü de belirleyebilirsiniz. Benim internet paketim 4 GB arada operatörümden kontrol ederek doğruluyorum.

android-mobil-veri-ayarlar

Bu özellik ile belirlediğiniz sınıra ulaştığınızda veri kullanımını durdurabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Android Telefondaki İnterneti Bilgisayar ile Paylaştırma başlıklı makalemizde android cihazdaki interneti paylaştırma, bağlanabilir ve taşınabilir wifi alanı ve interneti paylaştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Android, İnternet
Android Telefondaki İnterneti Bilgisayar ile Paylaştırma

Son yıllarda artan akıllı telefon kullanımı beraberinde akıllı telefonlarda internet kullanımını da ciddi düzeyde artırdı. Benim gibi aktif şekilde internet...

Kapat