trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

Akıllı Televizyon Kumandası-Yüklenebilir Kumanda

Akıllı Televizyon Kumandası-Yüklenebilir Kumanda

Pek televizyonla alakası olmayan bir insanım belli başlı programlar dışında pek ilgilenmem. Yazıya konu olan yüklenebilir akıllı kumanda olayı ile tanışmam ise sınıfımda kullandığım BENQ projeksiyon cihazına ait ufak kumandasının kaybolması!!! ile oldu.

Dün (8 Şubat) sınıfımda bir etkinlik için projeksiyonu açmak istediğimde kumandayı bulamadım bütün sınıfı öğrencilerimle kaldırıp indirdiysekte bulamadık. Kumandamız uçmuştu 🙂 Müşteri hizmetlerini arayarak kumandanın fiyatını sorduğumda 69 TL + KDV olduğunu öğrendim. İnternetten biraz araştırma ile İstanbul’da bu tarz kumanda işi yapan bir firma ile muadil projeksiyon cihazı kumandasını 30 TL+KDV+Kargo ücreti karşılığında edinebileceğimi buldum.

İstanbul’da varsa Ankara’da da olmalıydı. Tabi Ankara’da unuttuğum bir sokak vardı Konya Sokak hemen bir telefonla orada bir dükkanı olan VG Elektronik Güven Abimiz vasıtası ile 20 TL karşılığında Projeksiyon kumandasını temin edebilmiştik. Tabi şansımıza projeksiyon cihazımızın kumanda yazılımının ellerinde olması sebebiyle.

Gelen Akıllı Kumandamızın özelliklerine: Birebir orjinal kumandadaki bütün özellikleri akıllı kumandaya yükleyebiliyorsunuz. üzeriden bulunan bir tuş vasıtası ile diğer cihazlar arasında geçiş sağlayabiliyorsunuz.

Kumandanız kayboldu ise servise uçuk paralar vererek orjinal kumanda almak yerine bu tarz bir kumanda temin edebilirsiniz. Denedim test ettim bütün fonksiyonlarını sorunsuzca kullanabildim 🙂

 

Bir önceki yazımız olan MEB Fatih Projesi başlıklı makalemizde etab özellikleri, fatih projesi nedir ve fatih projesinde dağıtılacak tabletler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Teknoloji
MEB Fatih Projesi

Uzun zamandır konuşulan Fatih Projesi kapsamında somut adımlar atılmaya başlandığını görmek gerçekten güzel. Bu kapsamda pilot okul seçilen okullara teknik...

Kapat