trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

28-29 Kasım Merkezi Sistem Sınavlarında Okullar Tatil Olacak mı?

28-29 Kasım Merkezi Sistem Sınavlarında Okullar Tatil Olacak mı?

Ortaokulların 8 inci sınıflannda 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji,
T.C. inkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde; bir dönemde iki sınav
yapılan derslerin ilk sınavı, bir dönemde üç sınav yapılan derslerin ise ikinci sınavı merkezi sistem ortak sınav şeklinde uygulanacak.
Merkezi sistem sınavlarında peki okullar tatil olacak mı? Bu soru bir çok kesim tarafından merak ediliyor. Bağımsız İlkokul olan kurumlar eğitim öğretime devam edecektir. Bu okullarda sınav olmayacağı için. Ancak sınavda görev alacak öğretmen olması ihtimaline karşın bunlarda tatil olabilir.

İlkokul-Ortaokul şeklinde aynı binada eğitim öğretim veren kurumlar tatil olacaktır.

Bağımsız Ortaokul olarak hizmet veren kurumlar da tatil olacaktır.

Buradan anlaşıldığına göre sınav yapılan okullar tatil olacaktır. Sınav yapılmayan okullarda eğitim öğretime devam edilecektir.

Tatil konusundaki her şey önümüzdeki günlerde tamamen belli olur ancak anladığımız ve öğretmenler odasında konuşulanlar bu şekilde.

28-29 Kasım Merkezi Sistem Sınavlarında Öğretmenlere, sınavda görev alıp almadığına bakılmaksızın sınavlar nedeniyle tatil edilen günlerde de o günün ek ders ücreti verilecektir.

Bir önceki yazımız olan 2013-2014 MEB Dinleme Metinleri başlıklı makalemizde 2012-2013 dinleme metinleri, 2013-2014 dinleme metinleri ve meb dinleme metinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
2013-2014 MEB Dinleme Metinleri

Derslerde bilişim teknolojilerini aktif olarak kullanan birisi olarak özellikle Türkçe dersinde dinleme metinlerini bilgisayar üzerinden dinletmek çok etkili oluyor. Her...

Kapat