trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

25 Mart’ta saatleri ileri almayı unutmayın

25 Mart’ta saatleri ileri almayı unutmayın

Geçtiğimiz haftalarda 1 Nisanda ileri saat uygulamasının YGS’ den dolayı bir hafta öne alınması Resmi Gazete’ de yayınlanmıştı. Gün ışığından daha fazla yararlanarak enerji tasarrufu yapmayı amaçlayan ileri saat uygulamasında saatler25 Mart 2012 Pazar günü saat 03.00′dan itibaren 1 saat ileri alınacak.

İleri saat ve geri saat uygulaması özellikle ülkemizin bulunduğu kuşaktaki ülkelerin coğrafi konumlarından dolayı güneş enerjisinden daha uzun süre yararlanmak ve gün ışığından daha fazla yararlanılması amacıyla her yıl ekim ayının son pazar günü kış uygulaması ile birlikte 1 saat geri alınıyor. Her yıl mart ayının son pazar günü de 1 saat ileri alınıyor. Bu sene YGS sınavından dolayı ile Bakanlar kurulu kararı ile bir hafta öne alınmıştı. Bu uygulamanın bir çok karışıklığa neden olmasından dolayı devamlı olarak ileri saat uygulamasında kalınması yönünde tartışmalar da mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Ankara'da Belediye otobüsüne binmek başlıklı makalemizde ankara ego ve mercedes otobüs hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel, Güncel
Dur Yolcu, Çanakkale Geçilmez

Bu gün 18 Mart 2012 Çanakkale'nin geçilemeyeceğini yabancılara öğrettiğimiz 253 bin şehit verdiğimiz Çanakkale Zaferinin 97. yıl dönümü. Bugün Türk...

Kapat