trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2018 İnternetten Plaka Seçme-Plaka Tahsis-Noter İşlemleri

2018 İnternetten Plaka Seçme-Plaka Tahsis-Noter İşlemleri

Siteme gelen en çok sorulardan birisi online olarak internetten nasıl plaka rezervasyonu yapılacağı ve yeni prosedür hakkında bilgi.

2018 yılı ile birlikte trafik tescil işlemlerinin değişmesiyle birlikte bir çok emniyetten yapılan işlemler noterler aracılığıyla yapılmaya başlandı. Özellikle bu nedenle benim gibi plaka takıntılı kişiler için biraz sıkıntılı süreç oldu.

Süreç nasıldı?

“Ankara için anlatıyorum bunları”

Ankara Plaka Tahsis sayfasından plakanızı rezerve eder ilgili bürodan kağıdınızı isminize özel alırdınız ve noter satış işlemi sırasında plaka değişikliğini belirtmenizin akabinde bir aylık süre içinde ilgili trafik tescil biriminde eski plakanızı teslim ederek yeni ruhsatınızı ve adınıza rezerve etttiğiniz plaka ile plaka bastırabilirdiniz.

Yeni düzende ne oldu?

Aynı Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Tahsis Sayfası online olarak işlemlerine devam ediyor. Buraya kadar sıkıntı yok işlemlerde aynı ancak kesin olarak alacağınız arabanın noter satışı öncesinde belirli olması gerekiyor. Plakanızı rezerve ediyorsunuz ve ilgili bürodan sonra başka bir büroya giderek alacağınız arabaya ayırttığınız plakayı eşliyorsunuz TC kimlik numaranız ile birlikte. 

Noterde neler yapılıyor?

Bu işlemi yaptıktan sonra notere giderken alacağınız aracın plakasını sökerek gidiyorsunuz ve plaka değişikliğinizi istediğiniz için karşınıza rezerve ettiğiniz plaka çıkıyor ve yeni ruhsatınız o plakaya tescil ediliyor. Gidip cemiyetten plakanızı bastırıyorsunuz.

İşlem bu kadar basit.

Bir önceki yazımız olan 2017 OYAK Araç Kampanyası Detayları başlıklı makalemizde oyak, oyak araç fiyatları ve oyak araç kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorum Yaz

Daha fazla Otomobil
2017 OYAK Araç Kampanyası Detayları

OYAK Üyeleri ve BDEGS İştirakçilerine Yönelik Otomobil Kampanyası Kampanya Bilgilendirme 2017 ,  Kredi Tablosu ve Urun_Ozellikleri ,  2016MY OYAK Üye Kampanyası Fiyatlar ,  2017MY OYAK Üye Kampanyası Fiyatlar 51’inci Olağan Genel Kurul’un,...

Kapat