trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2013 KPSS Konu Dağılımları ve Puan Türleri

2013 KPSS Konu Dağılımları ve Puan Türleri

Uzun zamandır bu sene yapılacak 2013 KPSS ile ilgili konu dağılımlarında ve puan türlerindeki değişim konuşuluyordu ancak resmi bir açıklama yapılmamıştı. Buda 2013 KPSS’ye girecek adayların canını sıkıyordu konu dağılımlarındaki belirsizlik beraberinde olumsuz durumlara da sebep oluyordu bu gün KPSS’deki değişikliği ÖSYM Başkanı açıkladı ÖSYM Başkanı Ali Demir, lisans düzeyinde yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) testlerindeki konu ve dağılımlarının yeniden düzenlediklerini bildirdi.

Lisans Düzeyinde Yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavları (KPSS) testlerinde yer alan konuların test içindeki dağılımlarıyla ilgili olarak, alanındaki öğretim üyelerinin önerileri doğrultusunda güncelleme yapılmıştır. Güncellemenin amacı, mevcut konu dağılımlarının yükseköğretimdeki derslerin çeşit ve ağırlıklarının değişmesiyle güncelliğini yitirmesi ve ortak konular içeren konu gruplarının ağırlığının azaltılmasıdır. KPSS lisans düzeyi testlerinin konu dağılımı, 2013-KPSS ve sonrasında uygulanmak üzere, aşağıda yer aldığı şekilde yeniden düzenlenmiştir.

ösym-kpss2013 Kpss Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Konu Dağılımları, Türkçe Öğretmenliği Konu Dağılımı, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Konu Dağılımı, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Konu Dağılımı, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Konu Dağılımı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Konu Dağılımı, Tarih Öğretmenliği Konu Dağılımı, Coğrafya Öğretmenliği Konu Dağılımı, Fizik Öğretmenliği Konu Dağılımı, Kimya Öğretmenliği Konu Dağılımı, Biyoloji Öğretmenliği Konu Dağılımı, Matematik Öğretmenliği Konu Dağılımı (Lise), İngilizce/Fransızca/Almanca Öğretmenliği Konu Dağılımı, Dîn Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Konu Dağılımlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

KPSS’DE UYGULANACAK TESTLERİN KAPSAMLARI

KPSS PUAN TÜRLERİ

Bir önceki yazımız olan 24 Nisan Okullar Tatil mi? başlıklı makalemizde 23 nisan tatili, 24 nisan ilkokullara tatil mi ve 24 nisan liselere tatil mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
24 Nisan Okullar Tatil mi?

24 Nisan 2013 tarihinde ilkokul, ortaokul ve liseler tatil olacak mı? Veli ve öğrencilerin son günlerde merak ettiği konuların başında...

Kapat