trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2013 İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme İşlemleri

2013 İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme İşlemleri

Her sene Mayıs ayı içinde yapılan İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme işlemleri bu sene Okul Dönüşümleri ve Norm Kadro uygulamaları nedeniyle gecikti. Bu durumda bir çok öğretmen 2013 İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme İşlemlerinin ne zaman yapılacağını merak etmektedir.

2013 öğretmen ve yer değiştirme takvimi MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 15.05.2013 tarih ve 980028 sayılı ’Yer Değiştirmeler’ konulu yazısı ile merak edilenlere bir açıklama getirilmiştir.

İlgili yazıya göre 2013 İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme İşlemleri Takvimi şu şekilde olacak.

1- İlköğretim okullarının bağımsız ilkokul ya da ortaokul şeklindeki yapılandırılması işlemleri öğretmen ve yönetici norm kadrolarının güncellenmesi bakımından dönüşüm onay işlemleri Mayıs ayı sonu itibariyle tamamlanarak, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı ders kesimi tarihinde dönüştürülen ve kapatılan okulların öğretmen ve yönetici norm kadro işlemleri sona erdirilecektir. Norm kadro güncellemeleri 20 Mayıs- 21 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.

2- İlköğretim okullarında görev yapan öğretmenler dönüştürme sonucunda oluşan ve ilişkilendirildikleri ilkokula ya da ortaokula alanları dikkate alınarak öncelikle atanacaklardır. Sınıf öğretmenlerinin önceki sınıflarını okutmaya devam etmeleri sağlanacaktır.  Ana sınıflarında sınıf birleştirilmesi yoluyla öğretmenlerin norm fazlası durumuna düşürülmesine meydan verilmeyecektir.

Bu okullarda yapılan atamalar sonrasında yapılacak norm kadro güncellemelerinden sonra öğretmen fazlalığı oluşması durumunda istekli olan öğretmenlere norm kadro fazlası olarak ayrılma imkanı sağlanacaktır.  Bu öğretmenler bulundukları eğitim kurumlarında çalışmaları gereken süre şartı aranmadan il içi yer değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir. Hizmet puanı itibariyle isteği doğrultusunda il içinde atanamayan bu öğretmenler, öncelikle o eğitim bölgesi içindeki okullara, bunun mümkün olmaması halinde ilçe içindeki ya da il içindeki diğer okullara da atanabileceklerdir.

Bu okullarda belirlenen norm kadrodan fazla öğretmen bulunması ve ayrılmaya istekli öğretmen bulunmaması durumunda  hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirmeden sonra hizmet puanı en düşük olan öğretmen/öğretmenler norm fazlası olarak belirlenecektir. Bu öğretmenler öncelikle o eğitim bölgesindeki okullara, bunun mümkün olmaması halinde ilçe içindeki ya da il içindeki diğer okullara atanacaklardır.

3- 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri hakkında kanun hükmünde kararnamenin 37. maddesinde, öğretmenlerin yer değiştirilmesi suretiyle atamalarının her yıl yapılan atama plan ve programları çerçevesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini etkilemeyecek şekilde sonuçlandırılacağını, bakanlıkça belirlenen özür grubuna bağlı yer değiştirmelerin yaz tatilinde yapılacağı hükmünden hareketle norm kadro güncellemelerinin tamamlanmasına müteakip;

a) Öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlüllüğüne bağlı yer değişikliklerinin Haziran-Temmuz,
b) Alan değişikliği işlemlerinin Temmuz
c) Özür durumundan yer değiştirmelerin 15 Temmuz- 05 Ağustos
d) İlk atamaların 16-29 Ağustos

tarihlerinde gerçekleştirilerek, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılına sağlıklı bir şekilde başlanılması bakımından Ağustos ayı sonu itibariyle her türlü atama ve yer değişikliklerin sonuçlandırılması planlanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nin bu planlama çerçevesinde illerindeki planlamaları yaparak, herhangi bir aksaklığa meydan vermeden okulların yeni oluşumlarını tamamlamaları, bu okullardaki görevli öğretmenlere de her türlü rehberlikte bulunmak suretiyle atamalarını titizlikle gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2013 Ağustos Dönemi Öğretmen Atamaları başlıklı makalemizde 2013 ne kadar öğretmen alınacak, 2013 öğretmen atamalar ve 2013 öğretmen kontenjanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. paylaştığınız için teşekkür ederiz

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Öğretmen
2013 Ağustos Dönemi Öğretmen Atamaları

Atama bekleyen bir çok öğretmen arkadaşların şu dönemde merakla beklediği konuların başında 2013 Ağustos Dönemi Öğretmen Atamaları geliyor. Geçtiğimiz günlerde 2013...

Kapat