trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2012 Memur Alımları-100 Bin Memur Alınacak

2012 Memur Alımları-100 Bin Memur Alınacak

Geçmişe dönüp baktığında insanların sıkıntılı süreçleri olmuştur. Bu sıkıntılı süreçler o kadar fazladır ki bitmek bilmez. Okullar biter, biri başlar, sınavlar biter yenileri gelir. Üniversiteyi kazanırsın kıt kanaat bitirirsin ve okulun sonu gelir karşına ülkemizin en büyük gerçeklerinden biri çıkar “işsizlik”. Hemen akabinde KPSS…

Çoğu gencin hayalidir KPSS’ den yüksek puan alıp “devlet kapısı”na girmek. İşte son günlerin haber ajanslarında yer alan konu “100 bin Memur alınacak”. Eğer gerçekten bu sayıda bir alım yapılırsa tarihin en büyük alımlarından biri gerçekleşmiş olacak ve genç arkadaşlarımızın kardeşlerimizin hayallerini süsleyen bir işe girme olasılıkları artacaktır.

Memur alımları bilindiği gibi o yılın bütçesi düzenlenirken hesaplanıyor. 2012 bütçesi hazırlanırken de 90 bin olarak tahmin edilen sayı 100 bin sayısını geçmiş görünüyor.

Personel ihtiyacı belirleme süreci ise şu şekilde işliyor. Kamu kurumları personel ihtiyaçlarını Maliye Bakanlığı’na ve Devlet Personel Başkanlığı’na bildirecek. Maliye Bakanlığı da kamu kurumlarına kadro tahsis edecek.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan da kamu kurumlarına bu yıl 100 binin üzerinde personel alınacağını duyurdu. Bir televizyon kanalında konuşan Elvan, IMF ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde önceki yıllarda kamuya sadece emekli olanların yüzde 10’u düzeyinde personel alındığını hatırlatarak,”Şu anda emekli olan veya kurumundan ayrılan personel sayısının yüzde 50’si kadar dışarıdan atama yapılabiliyor. Şu an itibariyle 2012 yılında 100 binin üzerinde atama yapılacağını söyleyebiliriz” dedi. Öte yandan, üniversitelere de bu yıl içinde 7 bini araştırma görevlisi olmak üzere toplam 9 bin akademik personel alınacağını bildirmiş.

İnşallah bunlar sadece yazıda kalmaz ve ilerleyen dönemde buradan yeni yazılarımızda güzel haberler veririz.

Bir önceki yazımız olan Oh be sonunda kar yağdı! başlıklı makalemizde 2011 aralık kar yağışı, ankara kar yağışı ve kar topu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Güncel
2012 Eurovizyon Türkiye Temsilcisi Can Bonomo Kimdir

Kaç gündür tartışılıp duruyor televizyonlarda bende baya bi merak ettim daha önce görüp duymadığım Can Bonomo'yu. Bu yıl Azerbaycan'ın başkenti...

Kapat