trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2012 LYS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2012 LYS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2012 Lisans yerleştirme Sınavı (LYS) 16-16-23 ve 24 Haziran 2012 tarihlerinde yapılacak ancak 2012 LYS Sınavına sayılı günler kala LYS sınavına girecek adaylar merakla sınava girecekleri yeri öğrenmeyi bekliyorlar. LYS Sınav Giriş yerleri ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir? Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri 4-8 Haziran 2012 tarihleri arasında açıklanmasının ardından ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus Cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Bir önceki yazımız olan E-Okul Takdir, Teşekkür Hesaplama başlıklı makalemizde online takdir hesaplama, online teşekkür hesaplama ve takdir teşekkür hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
E-Okul Takdir, Teşekkür Hesaplama

Karneleri almaya sayılı günler kala veliler ve öğrencileri de tatlı takdir teşekkür belge heyecanı sardı. 8 Haziran Cuma günü karne...

Kapat