trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2012 KPSS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınacak?

2012 KPSS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınacak?

7-8 Temmuz’da yapılacak olan KPSS sınavı Sınav Giriş Belgeleri ile ilgili ÖSYM bir duyuru yaptı. yapılan duyuruya göre; hiçbir adaya sınav giriş belgesi gönderilmeyecek. Adayların T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin sitesine girmesi ve sınav giriş belgesini renkli veya siyah beyaz çıktı ile temin etmesi gerekmektedir. Sınav günü sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecek. Bu bağlamda bu önemli konuyu hiçbir adayın atlamaması çok önemlidir.

ÖSYM 7-8 Temmuz KPSS Sınav Giriş Belgesi İle ilgili Basın Duyurusu:

BASIN DUYURUSU

(29 Haziran 2012)

2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda il merkezleri ile Lefkoşa’da yapılacaktır.

Adaylara Sınava Giriş Belgesigönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 29 Haziran 2012 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’ninhttp://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili oturumda yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bir önceki yazımız olan 2012-2013 İlkokul Kayıtları Ne Zaman Başlayacak? başlıklı makalemizde 1. sınıfa kayıt ne zaman, e-okul 1. sınıf kayıt ve okullar ne zaman açılacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
2012-2013 İlkokul Kayıtları Ne Zaman Başlayacak?

12 Yıllık kesintisiz eğitim kapsamında bu sene çocuklar daha erken yaşta ilkokula başlayacakları daha önce duyurulmuştu. Şimdi ise veliler çouklarının...

Kapat