trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2012 Eurovizyon Türkiye Temsilcisi Can Bonomo Kimdir

2012 Eurovizyon Türkiye Temsilcisi Can Bonomo Kimdir

Kaç gündür tartışılıp duruyor televizyonlarda bende baya bi merak ettim daha önce görüp duymadığım Can Bonomo’yu.

Bu yıl Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’de düzenlenecek olan 2012 Eurovizyon şarkı yarışmasında TRT tarafından ülkemizi temsil etmek üzere seçilen Can Bonomo büyük sürpriz oldu.

Benimde ilk kez duyduğum can Bonomo hakkında bilgi verelim birazcık… İnşallah güzel bir derece ile gelerek kendini ispatlar.

Can Bonomo Kimdir?

İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okuyan Bonomo,üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı.

Ardından, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.

Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı.??Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul’da birçok konser veren Bonomo, sonunda “Hazırım” diyerek ilk albümü için kolları sıvadı.

Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011’de Can Saban’ın yapımcılığı ile ilk albümü “Meczup”u yayınladı. Can Bonomo ve ilk göz ağrısı “Meczup”, 24 Ocak’ta Babylon’da düzenlenen bir geceyle dinleyicileriyle buluştu. İşte o şarkının videosu:

Meczup Video İzle:

Bir önceki yazımız olan Oh be sonunda kar yağdı! başlıklı makalemizde 2011 aralık kar yağışı, ankara kar yağışı ve kar topu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Güncel
Nargile Kafelere Yasak Geliyor ve Kapanma Yasası

Son yıllarda özellikle gençler arasında yaygınlaşan Nargile kullanımı yetkililerin gözünden kaçmadı. Peki nedir bu nargile sigara ve diğer bağımlılık yapan...

Kapat