trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2012 Anneler Günü Hangi Gün, Anneler Günü Ne Zaman?

2012 Anneler Günü Hangi Gün, Anneler Günü Ne Zaman?

Her konuda olduğu gibi annelerimizi de bir yılda bir hatırlıyoruz sanırım. Bazı konuları çocuk sahibi olmadan anlamak çok zor sanırım. Annelerimizin çektiği sıkıntıları saymakla bitiremeyiz. Olay sadece 9 ay karnında taşımakla bitmiyor. Doğumdan sonraki süreçte de annelerimizin ellerini her gün öpsek azdır. Çocuk büyütmek ona bakmak, o sorumluluğu almak gerçekten zordur. Bu nedenle yılda bir gün annelere armağan edilmiş. Peki anneler gününün çıkış noktası nedir? Kim uygulamaya koymuş? 2012 de anneler gününü ne zaman kutlayacağız hepsi yazımız devamında.

2012 Anneler Günü hangi gün?

Bu yıl Anneler Günü Mayıs ayının 2. pazar günü olan 13 Mayıs 2012 pazar günü kutlanacak.

Anneler Gününün Tarihçesi:

Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Amerikan kongresinin onayıyla ülke geneline yayıldı.

Peki Anneler Gününde Anneye ne alınır?

Anneler Gününde illaki hediye almak demek değildir. Sevgimizi pahalı hediyelerle ölçmek çok yanlış olur. Annelere inanın o güne özel bir sevgi sözcüğü bile dünyalara bedel bir hediye olacaktır.

Şimdiden öncelikle Annemin ve bana dünyalar tatlısı bir bebek veren Eşimin daha sonrada tüm Annelerin Anneler Gününü Kutlarım.

Bir önceki yazımız olan 1 Mayıs Tatil mi? başlıklı makalemizde 1 mayıs, 1 mayıs 2012 tatil mi ve 1 mayıs resmi tatil mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel
1 Mayıs Tatil mi?

Son günlerde bu soru ile fazlasıyla karşılaşmaya başladım 1 Mayıs tatil mi ya da 1 Mayıs Tatil olacak mı? diye....

Kapat