trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2012 Ağustos Öğretmen Atama Taban Puanları ve Branş Sayıları

2012 Ağustos Öğretmen Atama Taban Puanları ve Branş Sayıları

Geçtiğimiz aylarda MEB dolaylı yönlerden 40 bin yeni öğretmen ataması yapacağını duyurmuştu. Peki bu 40 bin yeni öğretmen atamasında taban puanlar ve atama branşlarına göre sayılar ne olacak. Şuana kadar bir açıklama veya duyuru yapılmadı. Ancak geçtiğimiz günlerde ÖSYM 2012 KPSS Lisans sınavı sonuçlarına göre branşlara göre sıra sayısını açıkladı.

2012 Ağustos döneminde yapılacak 40 bin öğretmen atamasına başvurular 2011 ve 2012 KPSSP10 puanlarına göre yapılacaktır. Bu nedenle 2011 ve 2012 KPSS’ye katılan adayların branşlara göre puan sıralaması önem taşımaktadır.

2011 KPSS sonucuna göre başvuru yapacak öğretmen adaylarından önceki atama dönemlerinde ataması yapılmayan adaylar ile 2012 KPSS’ye katılan adaylar harmanlanarak branşlara göre puan sıralaması yapılacaktır. Sıralamalar kesinlik ifade etmeyecektir çünkü kendini denemek isteyen veya 3. sınıfta ikende sınava giren öğrenciler olacak ancak o kadar etkileyeceğini düşünmüyorum.

Genel bir değerlendirme yapacak olursam 40 bin öğretmenin branş dağılımı ile ilgili; geçtiğimiz senelere baktığımızda çıkartılan yönetmeliklerle belirli branşlara ağırlık veriliyordu bir sene okul öncesi öğretmenliğine ağırlık verildi bir sene bilişim bölümüne bu bilgiler ışığında. Her sene hatrı sayılı bir öğretmen alımına sahne olan Sınıf Öğretmenliğine atanacak öğretmen sayısında çok büyük bir düşüş
olacağı kesindir. Sebebine baktığınızda ise çeşitli sosyal paylaşım ortamlarında 29 bin tane sınıf öğretmeninin norm fazlası olduğu görülüyor.(29 binde 1 kişi de benim malesef) Müjdeli haber ise ders saatlerininde artmasıyla birlikte ortaokul derslerine giren branş öğretmenlerine daha fazla ihtiyaç olacaktır.

Son olarak sürprizlerle dolu bir atama dönemi olacak. İnşallah tüm Öğretmen Adayı arkadaşlarımın gönlüne göre atama sonuçları olur.

Aşağıdaki yorum bölümüne konu ile ilgili yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

ATAMA KLAVUZU VE KONTENJANLAR AÇIKLANDI

Bir önceki yazımız olan 2012 KPSS Lisans sınavı branş sıralamasını öğrenme başlıklı makalemizde branş bazında sıra öğrenme ve kpss branş sırası öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. simge çakmakcı dedi ki:

    umarız kontenjanlar belirlenirken adaletli olunur..şimdiye kadar 1000 nin üzerinde alımı olmayan branşlardan yoğunluk oması umudundayz.emek verdik inşalah iyi bi alım olurda atanırz.coğrafya öğretmenliği 1000 nin altında olmasın lütfen

  2. sevda dedi ki:

    artık sosyal bilgilere gerekli değer versin 4000 olsun

  3. elt-ingilizce dedi ki:

    ingilizceden en az 3000 alınmalı bu yeni sisteme göre seçmeli olarak ingilizce dersinin çok talep göreceğini düşünüyorum lütfen devlet okullarındaki ingilizce eğitimi bir kolejdeki gibi neden olmasın ingilizceye yoğunluk verilmeli malum koskoca dünya dili

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Öğretmen
2012 KPSS Lisans sınavı branş sıralamasını öğrenme

Sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra adayların en çok merak ettikleri konuların başında braş bazında sıralamalar gelmektedir. 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan...

Kapat