trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2012-2013 Birinci Sınıflar Okula Uyum Haftası Programı

2012-2013 Birinci Sınıflar Okula Uyum Haftası Programı

Her sene eğitim-öğretim başlamadan bir hafta öncesinde okula yeni başlayacak çocukların okula alışmalarına ve acemiliklerini atmasına yönelik olarak uygulanan “Uyum Haftası” etkinlikleri bu sene (2012-2013) 10-14 Eylül tarihleri arasında uygulanacak.

Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin, 2012-2013 eğitim öğretim yılı uyum programının 10-14 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacağı 2012/24 nolu Genelge’de belirtilmiştir.

Uyum programı, çocukların okul kaygısının giderilmesini, sosyal ve sportif etkinliklerle öğrenme ortamını tanıması ve sevebilmesini, okul kurallarını öğretmen rehberliğinde öğrenebilmesini sağlayarak çocuklarımızın okula iyi bir başlangıç yapabilmeleri amacıyla uygulanmaktadır.

İlkokula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin okula, arkadaşlarına, öğretmenine, öğretim faaliyetlerine uyumunu kolaylaştırmak, okuma yazma çalışmalarına temel oluşturmak amacıyla hazırlanan ve 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren ülke genelinde ilk kez uygulanacak olan 1. sınıf öğretim materyallerinin (Öğretmen Kitabı Uyum ve Hazırlık Çalışmaları, Öğrenci Çalışma Kitabı 1 ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2 Kes Kullan) 10 Eylül 2012 tarihinde öğretmen ile öğrencilerimize ulaştırılması planlanmıştır. Söz konusu öğretim materyallerinin içeriği uyum programını da kapsaması nedeniyle birinci sınıf öğrencileri için ayrıca haftalık uyum programı gönderilmeyecektir.

Bu nedenle, 10-14 Eylül 2012 tarihleri arasında okul öncesi öğrencileri için ekte yer alan örnek uyum programının, birinci sınıf öğrencileri için de öğretim materyallerinin uygulanması ve uyum programı için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI OKUL ÖNCESİ EĞİTİM GRUPLARI İÇİN HAFTALIK ÖRNEK UYUM PROGRAMI için linke tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan MEB Alan Değişikliği kontenjanları başlıklı makalemizde 2012 alan değişikliği kontenjanları, alan değişikliği kontenjanları ve kontenjan.meb.gov.tr hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
MEB Alan Değişikliği kontenjanları

Öğretmen arkadaşlardan alan değişikliği yapmak isteyenlerin merakla beklediği alan değişikliği kontenjanları MEB'in kontenjan.meb.gov.tr adresinden açıklandı. Okul müdürlükleri kontenjan.meb.gov.tr adresinden okul...

Kapat