trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2012-2013 1. Sınıf Kayıtları

2012-2013 1. Sınıf Kayıtları

Yaz tatili sürerken ailelerde bir yandan da yeni eğitim-öğretim yılının hazırlıkları devam ediyor ancak belirsizlikler sürüyor. Öyle ki akşam üzeri annemlerin binasındaki bayanlar beni soru yağmuruna tuttu. sorunlarının başında 2012-2013 eğitim-öğretim yılı ile birlikte çocukları 1. sınıfa başlayacak olan velilerin çocuklarını hangi okula kayıt ettireceklerini bilememeleri geliyor. Çünkü benimde görev yaptığım ve evleri ile arasında sadece bir cadde olan okul ortaokul oldu. Bu yazımızda 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 1. sınıf kayıtları ne zaman olacak, gerekli belgeler neler olacak? gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

İlkokul kayıtları 23 Temmuz’da başlıyor

Okul dönüşümlerinin tamamlanmasıyla birlikte MEB’e bağlı Kayıt Komisyonları, 1’inci sınıfa başlayacak öğrencilerin kayıt bilgilerini okullara göndermeye başladı. Kayıtlar 23 Temmuz’dan itibaren yapılacak.

İlkokul Birinci sınıfı kayıtları nasıl olacak?

Veliler birinci sınıfa başlayacak çocuğunun hangi okula gideceğini ‘e-okul’ ya da ‘Veli Bilgilendirme Sistemi’ üzerinden, öğrencinin T.C. Kimlik Numarası’nı girerek öğrenecek. Okullar açıldığında da çocuğunu okula göndermesi yeterli olacak. Bunun dışında herhangi bir işlemyapmasına gerek kalmayacak. 20 Temmuz’da da yerleştirme işlemlerinin tamamlanarak, kamuoyuna duyurulması planlanıyor. 66 ayını doldurmuş olanların kesin kayıtları yapılmış olacak. 60-66 aylık çocuğunu okula göndermek isteyen veli ise okula durumu belirten bir dilekçe verecek.

Bir önceki yazımız olan 2012 KPSS Lisans Soruları ve Cevapları başlıklı makalemizde 2012 kpss lisans soruları, 2012 kpss soruları ne zaman açıklanacak ve 2012 lisans kpss cevapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim
2012 KPSS Lisans Soruları ve Cevapları

2012 KPSS sınavı yine şaibelerle tamamlandı. Sorular sınav öncesinde gerçekten sızdırıldı mı tartışmaları ve söylentileri devam ederken ÖSYM'den KPSS soru...

Kapat