trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2011 Kurban Bayramı, Kurbanlık Fiyatları, Kesim Yerleri

2011 Kurban Bayramı, Kurbanlık Fiyatları, Kesim Yerleri

Kurban Bayramı ne zaman? 5 Kasım Arefe Günü başlayacak, 6 Kasım Pazar Kurban Bayramının 1. günü olacak ve 9 Kasım 2011 Çarşamba günü sona erecek. Kurban Fiyatları bu sene geçen seneye göre şuan için biraz daha zamlanmış görünüyor.

Biz kurban alım işini hafta sonu halletmiş bulunuyoruz, 6 ortak kesilecek bir büyükbaş hayvanı 5.200 TL gibi bir değere aldık. Anlaştığımız yer Kurban bayramı birinci günü kendilerinin özel düzenledikleri bahçelerinde (kesim yeri olan, atık giderleri olan, temiz suyu olan) kendi kasapları tarafından kesilecek ve parçalara ayrılacak. Arabalarımızla alıp eve gelip evde paylaşım yapılacak. Biraz zahmetli de olsa en güzel yol bizim için bu.

Daha önceki senelerde kesim için anlaşmış olmamıza rağmen kesim yerinin hijyenden yoksun olması dolayısı ile ger orda kestirmekten vazgeçmiş farklı çözüm yollarına bakmıştık. Siz siz olun önceden planınızı çok iyi yapın yoksa ilk gün aşırı yoğunlukta canınızı sıkmak durumunda kalabilirsiniz. Belediyelerin Kesimhaneleri bu yönde çok yol aldığını söylemek mümkündür.

Kurban Bayramının olmazsa olmazı İdris Emmi’ nin tandırında ayak üstü yiyeceğimiz Kurban  Etinden hazırlanmış kavurma ile Annemin elleri ile yaptığı yufka ekmektir. Şiddetle tavsiye ederim Kurban etinden kavurma ve yufka ekmek ikilisini.Kurban Bayramı ilk günü böyle geçer gider.

Bir Hatırlatma daha yapalım; Bazı illerin Kurban Bayramı Namaz Vakitleri:

Adana: 06.47

Ankara: 6:55

Antalya: 7:06

Bolu: 6:59

Bursa: 7:10

Konya: 6:58

Mardin: 6:25

İzmir: 7:19

İstanbul: 7:10

Çanakkale: 7:20

Hakkari: 6:13

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olup olmayacağı konusunda gerekli yazımızı yazmıştık. Halen ortada bir gelişme yok.

Herkese şimdiden iyi bayramlar.

Bir önceki yazımız olan Memurların Maaşı Kurban Bayramı nedeniyle 4 Kasım'da ödenecek. başlıklı makalemizde 4 kasım, avans ödeme ve kurban bayramı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Genel, TV & Medya
Memurların Maaşı Kurban Bayramı nedeniyle 4 Kasım’da ödenecek.

Bayram öncelerinde maaşı avans olarak ödeme artık klasikleşmiş bir uygulama. Piyasalar canlanacak, vatandaş parasını harcayacak ve mutlu bir tablo çizecek...

Kapat