trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2011-2012 Haziran Dönemi Öğretmenlerin Seminer Çalışmaları

2011-2012 Haziran Dönemi Öğretmenlerin Seminer Çalışmaları

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılının bitmesine sayılı günler kala yıl sonu faaliyet planları telaşı başladı. Öğretmen olarak , bir öğretmenin hazırlaması gereken evraklar hazırlandıktan sonra o dönemi bitirmek için geriye okulların kapanacağı tarih olan 8 Haziran tarihinden sonra öğretmenlerin katılacağı Yıl Sonu Seminer Çalışmaları kalıyor.

2012 yaz dönemi seminer konuları ne olacak? Haziran 2012 seminer donemi konuları belirlendi mi? Daha net bir bilgi bilmiyoruz. Bu seminer döneminde 4+4+4 ‘e geçiş ile ilgili çalışmalar olabilir. Yoksa geçmiş senelerdeki gibi seminer konuları belirlenerek o yönde bir çalışmalar yapılabilir.

Son dönemde sosyal medyada dolaşan Öğretmenlerin yaz tatilinde de seminer ve kurslara alınacağı konusunda çeşitli söylentiler var ancak bu konuda net bir bilgi henüz bulunmuyor.

Okullar 8 Haziran da kapanacak ve Öğretmenler ne kadar süre ile okula gelecekleri de muamma. İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 98.maddede derslerin bitiminden 1 temmuza kadar mesleki çalışma yapılır diyor. Ancak okullar 8 Haziran da kapacak 11 Haziran ile 29 Haziran arasında seminer çalışması yapılırsa arada kalan bir haftalık sürenin ek ders ücreti öğretmene ödenecek mi?

İlköğretim Kurumları Yönetmeliği Mesleki Çalışmalar ile ilgili 98. Madde:

Meslekî Çalışmalar

Madde 98 — (Değişik: 2.5.2006/26156 RG) İlköğretim okullarında görevli yönetici ve öğretmenlerin genel kültür, özel alan ve pedagojik formasyon alanlarında, bilgi ve görgülerini artırmak, yeni beceriler kazandırmak, eğitim-öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yolları bulmak, öğrencinin ve çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programları hazırlamak ve uygulamak amacıyla derslerin kesiminden temmuz ayının ilk iş gününe, eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına kadar; yıl içinde ise yıllık çalışma programında belirtilen sürelerde meslekî çalışma yapılır.

Yönetici ve öğretmenler meslekî çalışmalarda;

a) İlköğretim ders programlarında, mevzuatında ve uygulamalarında yapılan değişiklikleri inceler ve değerlendirir.

b) Birbiri ile ilişkili alanlarda zümre öğretmenleri iş birliği yapar.

c) Yeni öğretim yılında uygulayacakları yıllık çalışma programları, iş takvimini planlar ve iş bölümü gibi hazırlıkları yapar.

ç) Kayıt işlemleri ile ilgili olarak veli görüşmelerini gerçekleştirir.

Yönetici ve öğretmenlerin meslekî çalışmalarından azamî verim elde edilebilmesi amacıyla okulun ve çevrenin ihtiyaçlarına göre, bunların dışındaki konularda belirlenebilir.

Birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okullarında görevli öğretmenler, derslerin kesiminden 1 temmuza kadar yapılacak meslekî çalışmalarını, okul yönetimi veya millî eğitim müdürlüğünün bilgisi dâhilinde yaz tatilini geçirecekleri yerdeki bir ilköğretim okulunda yapabilirler. Meslekî çalışmalarını tatil adreslerinde tamamlayan öğretmenler, çalışma yaptıkları okul müdüründen aldıkları bu çalışmalara katıldıklarını gösterir yazıyı, eylül ayının ilk iş gününde bağlı bulundukları millî eğitim müdürlüğüne teslim ederler. Bir örneği de okul müdürlüğünce saklanır.

Yönetmelikteki madde bu, bakalım önümüzdeki günlerde nasıl gelişmeler bizi bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Fatih Projesi Reklamı başlıklı makalemizde fatih projesi reklam, fatih projesinde reklam filmiz ve fatih tablet video hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. gokhan dedi ki:

    2012 yaz dönemi seminer çalışması uzaktan eğitim şeklinde devam ediyor…

Yorum Yaz

Daha fazla Eğitim, Öğretmen
Fatih Projesi Reklamı

Fatih Projesi bu sene ülkemizde belirlenen pilot illerde uygulanmaya başladı, bunu daha da yaygınlaştırmayı amaçlayan MEB bir reklam filmi yayınladı....

Kapat