trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

2 adet kış lastiği mi, 4 adet kış lastiği mi?

2 adet kış lastiği mi, 4 adet kış lastiği mi?

Genel araç kullanıcılarına baktığımızda son yıllarda kışlık lastik kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmakta ve hatta ülkemizde 1 Aralık 2012’den itibaren ticari araç ve yolcu taşıyan araçlara kışlık lastik zorunluluğu getirildi. Yaygın karşılaştığım durumlardan bir tanesi de sadece 2 adet kışlık lastik alarak daha hesaplı bir kış geçirmenin hesabının yapıldığını gördüğümdür.

Ancak farklı gruplarda 2 lastiğin aracın üzerinde bulunmasından dolayı araçta bir dengesizlik olacağı ve en sağlıklı olanın 4 adet kışlık lastik takmak olacağıdır. Aşağıdaki video İsveç’te karlı bir yolda yapılan test videosu var, videodan da 4 adet lastik takmanın daha mantıklı olacağını görebilirsiniz.

 

Herkese güvenli sürüşler.

Bir önceki yazımız olan 2013 Yeni Skoda Octavia başlıklı makalemizde 2013 octavia motor seçenekleri, 2013 skoda octavia fotoğrafları ve yeni octavia fotoğrafları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Daha fazla Otomobil
2013 Yeni Skoda Octavia

2013 yılı ile makyajlanan ve yenilenen modeller kervanına Skoda'nın önde gelen modellerinden olan Octavia modeli de katılıyor. Yıllardır ufak makyajlarla...

Kapat