trafik cezası ödeme sgk borç ödeme trafik cezası ödeme

16 Ocak Ankara Okullara Kar Tatili mi?

16 Ocak Ankara Okullara Kar Tatili mi?

Şuan Ankara’ da kar yağışı hala devam ediyor, bir çok öğrencinin gözü kulağı valilikten gelecek kar tatili haberindeydi. Şahsi kanaatim okulların tatil olmasından yana ancak Ankara Valiliği yaptığı basın açıklamasında sadece görevli ve vatandaşları buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olması konusunda uyardı.

Ankara valiliği açıklama metni:

“ANKARA’DA KAR YAĞIŞI, BUZLANMA VE DON OLAYI NEDENİYLE VATANDAŞLAR TEDBİRLİ OLMALARI HUSUSUNDA UYARILDI”
(15 Ocak 2012)

Ankara Valiliği; Yapılan son değerlendirmeler ve Meteroloji radarı verilerine göre halen devam etmekte olan kar yağışının Pazar akşamı gece geç saatlere kadar aralıklı olarak devam edeceği,  kar yağışının durmasına müteakip buzlanma ve don olayı meydana gelebileceğinin anlaşılmasıyla tüm vatandaşları tedbirli olmaları hususunda uyardı.

Valilik açıklamasında “Ankara İlinde; Devlet ve İl Karayolları ile otoyollarında, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İlçe Belediyeleri sorumluluk alanlarında bulunan kent içi yollarda meteorolojik şartlar nedeniyle herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması bakımından Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Karayolları IV. Bölge Müdürlüğüne ait çok sayıdaki iş makineleri ve personeli ile kar mücadelesine devam edildiği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilgili birimlerle kent içi ana arterler ile ara sokaklar dahil iş makineleri ve personelinin kar mücadelesi çalışmalarına ilişkin gerekli koordinasyonun sağlandığı” belirtildi.

Valilik açıklamasında, devam etmekte olan kar yağışının belirli aralıklarla gece geç saatlere kadar devam edeceği ve gece yarısından sonra kar yağışının durmasına müteakip meydana gelebilecek don ve buzlanma nedeniyle ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları ifade edilerek; “Pazartesi sabahı başta öğrenci velileri olmak üzere eğitim-öğretim kurumları yöneticilerinin; öğrencilerimizin sağlıkları ve ulaşım güvenlikleri ile eğitimlerinde sürekliliğinin olumsuz etkilenmemesi bakımından gerekli tedbirleri almaları” istenerek, “Sürücülerin araçlarına kar tipi lâstikleri takmaları, araçlarında çekme halatı ve zincir bulundurmaları ile vatandaşlarımızın toplu taşım araçlarını kullanmalarının yararlı olabileceği” vurgulandı.

Ankara Valiliği açıklamasında; “Ankara İlinde Pazar akşamı gece geç saatlere kadar aralıklarla devam edecek olan  ve gece yarısından sonra kar yağışının durmasına müteakip yer yer buzlanma ve don olayının meydana gelebileceği hava tahmin raporlarından anlaşılan meteorolojik durum ve gelişmeler, Ankara Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi tarafından dikkatle ve aralıksız olarak izlenmekte olup Ankara İlinde genel hayatı olumsuz etkileyebilecek herhangi bir durumun bulunmadığı değerlendirilmektedir.” denildi.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

Bir önceki yazımız olan Oh be sonunda kar yağdı! başlıklı makalemizde 2011 aralık kar yağışı, ankara kar yağışı ve kar topu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. >. dedi ki:

  Haksızlık ama dikkatli olun diyorsunuz ama ben servisle gidiyorum!!! bizi düşünen yok!

 2. ilhan dedi ki:

  kesinlikle kar tatili olmalı dışarı çok kötü…

 3. derya dedi ki:

  valilik gelip ara sokakları incelesin makamında oturup dışarıyı seyretmesin ben çocuğumu pazartesi okula gönderemem sonra bir tarafını kıracak resmen eziyet

  1. gokhan dedi ki:

   sonuna kadar haklısınız, yarın okula gittiğimizde bir çok sıkıntı olacak giriş merdiveninde kayıp düşen ve daha ne ararsanız.

 4. misafir dedi ki:

  ARKADAŞLAR SAYIN VALİ O KOLTUKTA OTURDUĞU SÜRECE HALK I ANLAYACAK BİRİİ OLMAYACAK DÜŞÜNCELERİ GEREKSİZ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULUYOR DIYOR MILLET DONUYOR TATİL YAPILMASI GEREKLİYDİ “ANKARA”.

 5. Çağrı dedi ki:

  geçen sene mart ayındaki gibi mi yağmalı bu kar.Geçen haftada kar yağıyordu okula giderken 2 kere yere düştüm.Kar yağmaya devam ediyordu okulumuzun önü hep karla kaplıydı her yer buzdu durmadan kar yağıyordu bu günde öle ama hala kar tatili yok nasıl bir şey bu.

Yorum Yaz

Daha fazla Güncel
2012 Memur Alımları-100 Bin Memur Alınacak

Geçmişe dönüp baktığında insanların sıkıntılı süreçleri olmuştur. Bu sıkıntılı süreçler o kadar fazladır ki bitmek bilmez. Okullar biter, biri başlar,...

Kapat